Blog

Damskie wiosenne obuwie dopasowane do koloru roku 2019

Zastanawiasz się, jakie obuwie będzie modne wiosną? I jakie kolory będą rządziły naszą garderobą? Instytut Pantone, jak co roku, ogłosił, jaki kolor będzie najmodniejszy – zarówno w modzie, jak i w przestrzeni wnętrz naszych domów. 2019 rokiem będzie rządził… koral (16-1546 Living Coral).

Kolor living coral Pantone

Kolor roku 2019 – 16-1546 Living Coral Pantone

Ten specyficzny kolor, na pograniczu pomarańczu i różu, jest radosną, energetyczną barwą, która powinna pięknie wpisać się zwłaszcza w wiosenno-letnie i szczególnie kobiece stylizacje.

Instytut Pantone

Instytut Pantone to amerykańska firma – swego czasu drukarska i reklamowa, działająca pod inną nazwą, która dzięki zatrudnieniu Lawrence’a Herberta, absolwenta uniwersytetu Hofstra, pozyskała znakomitego znawcę chemii. Udało mu się usystematyzować zbiór tuszów oraz pigmentów firmy i nadać im nazwy oraz numery. Na początku lat 60. XX w. odkupił on firmę od założycieli i nazwał ją Pantone.

Jedną z głównych gałęzi działalności przedsiębiorstwa jest prowadzenie systematyzacji kolorów. W ramach promocji marketingowej wybiera ono cyklicznie kolor roku, który podchwytują największe agencje modowe oraz firmy odzieżowe czy obuwnicze. Możemy więc mieć pewność, że za moment barwa ta zagości w większości naszych sklepów, w tym najpopularniejszych sieciówek.

Jak dobrać obuwie do koralowych strojów?

Koralowe ubranie będzie się doskonale komponować z dodatkami i obuwiem w kolorze nude (czyli tzw. cielistym lub beżowym), który pozwoli tej soczystej barwie grać pierwsze skrzypce w naszej stylizacji i ładnie ją wyeksponować. Ciekawie może wyglądać również dobór butów szarych albo srebrnych, które od kilku sezonów nie wychodzą z mody.

zamszowe czółenka

https://aspent.pl/produkt/damskie-czolenka-tamaris/

Paniom lubiącym ostrzejsze zestawienia i ciekawe kontrasty możemy zaproponować zestawienie z granatem, fluorescencyjną żółcią lub krwistą czerwienią (najlepiej w formie lakierowanej skóry lub ekoskóry). Takie połączenie sprawi, że to nasze buty będą na pierwszym planie. Koralowy strój będzie stanowił ich dopełnienie i subtelne tło.

Lakier, ekoskóra, zamsz 

W zasadzie w kwestii doboru materiału, z którego zostało wykonane obuwie, mamy pełną dowolność. Ładnie mogą wyglądać dobrane do koralowych spodni czy sukienek lakierowane czółenka. Ale również buty z zamszu lub jego imitacji (np. baletki). Natomiast kolorem, który nie będzie wyglądał dobrze w zestawieniu z koralowym, jest czerń. Chyba że dobierzemy do stroju w tej barwie jeszcze jakieś czarne elementy (pasek, torebkę, sweter).

Mimo zimy za oknem warto podpatrywać nadchodzące trendy i planować pomału tak przecież przyjemne wiosenne zmiany w naszych szafach. Również tych z obuwiem. Można także pokusić się o coś ciepłego w kolorze koralu już teraz (np. sweter) i dobranie do tego modnych aktualnie botków.

 

Dodaj komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Brak produktów w koszyku.